Jak sprawnie i profesjonalnie prowadzić logistykę?

Jak zoptymalizować logistykę firmy? Czy musi się to wiązać z uporczywą i czasochłonną pracą? Na szczęście nie – dzisiejsza technologia wyręcza nas w wielu rzeczach. Programy rzadziej od człowieka popełniają błędy, przez co częściej wykorzystywane są dzisiaj w przygotowywaniu np. tras floty czy skomplikowanych raportów, odciążając od tego pracowników.

Dziś zarządzanie flotą pojazdów (niezależnie jak dużą) jest proste i nie zabiera dużo czasu. Możliwe jest to dzięki specjalnym aplikacjom, które pozwalają m.in. na dokładne sprawdzanie i zaplanowanie trasy, czy kosztów i czasu przejazdu. Programy pomagają również w kompleksowym monitorowaniu aut oraz kierowców. Oprogramowanie zarządzające flotą pojazdów jest już dzisiaj podstawą dla profesjonalnych firm logistycznych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw wykorzystujących swoje samochody do dystrybucji towarów.

 

Co aplikacja nam umożliwia?

Oprogramowanie umożliwiające zarządzanie flotą pojazdów może być wyposażone w szereg przydatnych funkcji i pozwolić na m.in.:

 • Szybkie i bezpośrednie sprawdzenie w jakim miejscu znajdują się samochody i kierowcy;
 • Otrzymywanie powiadomień o wypadkach, zmianach kierunku jazdy, wyjeżdżania poza wytyczony obszar;
 • Generowanie specjalistycznych arkuszy, które umożliwiają łatwe odliczenie opłat VAT związanych z paliwem;
 • Możliwość wyboru trasy w oparciu o czas lub koszt. Program podaje najtańszą lub najszybszą trasę z uwzględnieniem np. ograniczeń sezonowych czy kosztów operacyjnych.
 • Otrzymywanie powiadomień na pocztę elektroniczną lub za pomocą wiadomości SMS w przypadku np. łamania przepisów czy nieautoryzowanego otworzenia drzwi;
 • Możliwość podziału na podfloty;
 • Monitorowanie zachowań kierowców (takich jak np. przyspieszeń czy gwałtownych hamowań);
 • Sprawdzanie zużycia paliwa floty – za pomocą cyfrowych sensorów litrometrycznych lub dzięki interfesjowi FMS;
 • Ustalanie optymalnych tras z uwzględnieniem warunków pogodowych, typów pojazdów czy dostępnych kierowców;
 • Tworzenie harmonogramu pracy kierowców;
 • Archiwizowanie danych i tworzenie z nich raportów;
 • Szybkie wysyłanie wiadomości i skanów dokumentów.

Jakie korzyści daje nam takie zarządzanie

Wyżej wymienione funkcje zarządzania pozwalają na m.in. redukcję wydatków na paliwa i sprawdzanie na bieżąco eksploatacji samochodów, co może przeciwdziałać awariom i wypadkom. Przekłada się to oczywiście na unikanie dużych i niespodziewanych kosztów.

Bardzo istotną korzyścią zarządzania flotą pojazdów za pomocą specjalistycznych programów jest niewątpliwie także możliwość kontroli samochodu i kierowcy w dowolnym czasie i miejscu (jedynym wymaganiem jest dostęp do Internetu). Pozwoli to również zwiększyć bezpieczeństwo – sprawdzić nawyki kierowców, stan techniczny pojazdów oraz informować o łamaniu przepisów. Z kolei przetwarzanie i archiwizowanie danych pozwoli na zaoszczędzeniu dużo czasu.

Jak widać na powyższych przykładach, programy zarządzające flotą pojazdów mogą wyraźnie poprawić funkcjonowanie firmy. Korzystanie z aplikacji pozwoli na duże oszczędności i poprawę obiegu informacji w całym przedsiębiorstwie. Nie ma potrzeby się dłużej zastanawiać i należy iść z duchem czasu, tak jak wiele innych firm. Sprawdź naszą ofertę dotyczącą nowoczesnego zarządzania flotą pojazdów i dołącz do wielu firm, które nam zaufały.

Zapytaj o ofertę!