Transport i Logistyka

Czy Twoje pojazdy przewożą towary bezpiecznie?
W jaki sposób sprawdzasz zachowanie kirowców na drodze?
Czy Twoje metody kontoli zużycia paliwa się sprawdzają?

Jako administrator floty w branży transportu i logistyki, jesteś odpowiedzialny za wiele rzeczy jednocześnie, planowania tras i ładunków dla każdego pojazdu oraz poprawa efektywności swojej floty. Każda nieuzasadniona dodatkowa godzina pracy, kradzież paliwa czy nawet kradzież całego zestawu powoduje znaczące koszty które powodują obciążenie Twojego budżetu.

Jak SafeFleet jest w stanie pomóc w zarządzaniu flotą?

Monitorowanie zużycia paliwa

 

Kradzież paliwa z baku o pojemności kilkuset litrów jest znaczącym źródłem nieprzewidzianych kosztów., które mogą zachwiać założony budżet. SafeFleet pozwala na monitorowanie zużycia paliwa przy pomocy dwóch zintegrowanych sposobów: cyfrowe sondy paliwowe oraz odczyt danych poprzez FMS oraz przy pomocy importu tankowań wykonywanych od tankowania do tankowania. Przy pomocy aplikacji będziesz w stanie określić w jaki sposób paliwo zostało zużyte dla każdego z pojazdów

Kontrolowanie zachowania kierowców

Ocena jakości jazdy kierowcy

 

Agresywny styl jazdy znacząco wpływa na zużycie paliwa ale może również prowadzić od nałożenia kosztownych mandatów za złamanie przepisów drogowych. SafeFleet Portal pozwala na tworzenie profili jazdy kierowcy w oparciu o funkcję które monitorują zachowanie kierowcy: gwałtowne przyśpieszanie lub hamowanie, kolizje, przekraczanie dozwolonej prędkości czy nieuzasadniony postój na włączonym zapłonie.

 

Dwu kierunkowa komunikacja z kierowcami

 

SafeFleet zapewnia dwukierunkową komunikację z kierowcami przy pomocy aplikacji SafeChat. Dzięki niej możliwe jest przesyłanie zadań, zamówień lub wiadomości w imieniu dyspozytora w celu powiadomienia o zmianach trasy, miejsca docelowego czy czasu dostawy. Kierowcy mogą odpowiadać za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na ich smartphonie.

Rozpoznawanie kierowcy

 

SafeTacho pomaga w rozpoznawaniu kierowcy w oparciu o kartę kierowcy włożoną do tachografu i monitoruje czas pracy danego kierowcy. Przy pomocy tej funkcjonalności jesteś pewien że kierowca pracuje zgodnie z przepisami prawa. Dla pojazdów nie wyposażonych w tachograf a wykorzystywanych przez wielu kierowców rozwiązaniem jest stosowanie pastylek iButton.

Monitorowanie pojazdu

Aktualna pozycja

 

SafeFleet Portal pozwala śledzić pozycję pojazdu na mapach Google Maps lub funkcja SafeFleet Global która przesyła dane bezpośrednio przez satelitę i nie jest zależna od zasięgu sieci GSM. Dane z aplikacji pomagają sprawdzic przebyta trasę na mapie, pozycję w czasie rzeczywistym, prędkość i kierunek jazdy oraz czy pojazd jest zaparkowany czy się przemieszcza. Aktualna pozycja może zostać szybko uaktualniana poprzez włączenie funkcji śledzenia pojazdu w opcjach pojazdu.

Alarmy ze stref

Przy pomocy opcji stref, każde opuszczenie obszaru zdefiniowanego wcześniej jako strefa jest sygnalizowane jako powiadomienie w formie sms na ustalony nr telefonu. Dzięki czemu wyeliminowanie zostaje zużycie paliwa czas pracy na jazdę poza wyznaczonymi trasami.

Przepisy niemieckiego prawa nakładają obowiązek rejestracji czasu pracy na terenie Niemiec dla międzynarodowych przewoźników. Dzięki raportowi aktywności w Regionach Zainteresowań możliwe jest automatyczne rejestrowanie tej aktywności.

Płatność za opłaty drogowe

SafeFleet pozwala na automatyczny pobór opłat drogowych za przejazd przez terytorium Węgier. Do tego celu stworzone zostało OBU One. Na podstawie informacji przesłanej przez OBU One opłata zostaje automatyczne pobrana z konta klienta w systemie Hu-Go a kierowca nie musi się martwić o wykupowanie biletu na daną trasę.

Monitoring naczep

SafeFleet oferuje rozwiązanie monitorowania zaprojektowane specjalnie do monitorowania naczep we flocie które przewożą drogocenne towary. Bezpieczeństwo transportu jest zapewnione przez specjalne optyczne i akustyczne powiadomienia.

Każdorazowe otwarcie drzwi naczepy odłączenie naczepy od ciągnika musi być autoryzowane przez zaufaną osobę. Jeśli naczepa nie jest połączona z ciągnikiem może być monitorowana samodzielnie przez GPS a urządzenie zasilane jest z własnej baterii.

Każde nieautoryzowane manewrowanie jest sygnalizowane alarmem, podobnie jak próba otwarcia urządzenia powoduje przesłanie informacji do dyspozytora o sabotażu urządzenia..

Czujnik temperatury zainstalowany wewnątrz naczepy daje pewność że towary są transportowane we właściwych warunkach a SafeFleet automatycznie generuje raport gdzie można sprawdzić zgodność warunków w transporcie.

Przedsiębiorstwa z branży transportowej i logistycznej korzystają z rozwiązań SafeFleet

                                           

Zapytaj o ofertę!