Rolnictwo

Czy kierowcy jeżdżą na wyznaczonych polach?
Chcesz, aby paliwo było używane bardziej efektywnie?

 

Twoim zadaniem jest koordynowanie aktywności kierowców i kontrola poruszania się po wyznaczonym terenie, mając dodatkowo na uwadze, że na polu nie ma wyznaczonych wyraźnych (fizycznych) granic. Kierowcy mogą nieświadomie wyjechać poza wyznaczoną działkę lub celowo, by zarobić pieniądze na boku, zużywając paliwo i maszynę pracodawcy.

Twoją odpowiedzialnością jest kontrola nad kosztami napraw i operacyjnymi generowanymi przez nad zużycie paliwa ciężkich maszyn roboczych.

Jak SafeFleet może pomóc zarządzać flotą?

Regiony zainteresowań

Z pomocą tego narzędzia możesz narysować na mapie dowolny plac pracy i w bardzo łatwy sposób obserwować oraz kontrolować.

Alerty geostref

Z pomocą SafeFleet Portal, każde przekroczenie predefiniowanego zakresu jest sygnalizowane poprzez alert wysyłany na telefon komórkowy (SMS). Dzięki temu można wyeliminować nadnormatywne zużycie paliwa oraz nadmierne eksploatowanie maszyn.

Zużycie paliwa

Raporty aktywności generowane przez SafeFleet Portal są ważne we wsparciu zarządzania, aby aktywność była większa i bardziej efektywna. Szczegółowe raporty dostarczają różnych informacji dotyczących podróży kierowcy, zuzycia paliwa w danych zakresie czasu.

Są dwie metody mierzenia zużycia paliwa:

  • sonda paliwa;
  • odczyt danych FMS.

Spośród nich często stosowane są sondy paliwa, ponieważ pomiary FMS są zależne od parametrów producenta.

SafeFleet pozwala na precyzyjne mierzenie zużycia paliwa i integrację różnych możliwości pomiarowych.

SafeFleet może też monitorować zużycie paliwa poprzez sensor nakładany pod korek wlewu paliwa. Takim przepływomierzem można w równie łatwy sposób wyeliminować kradzieże podczas tankowania.

Dane te są bardzo istotne dla zarządzania flotą, eliminując kradzieże w kasie firmy może zostać dużo więcej pieniędzy.

Dla każdego pojazdu poniższe dane mogą być prezentowane:

  • przebieg
  • ilość paliwa
  • czas postoju
  • zużycia paliwa na postoju, zużycie paliwa podczas jazdy
  • całkowite zużycie oraz średnie zużycie obliczane przez aplikację

Wygaśnięcia ważnych terminów

Przez zapewnienie odpowiedniego stanu technicznego pojazdów można uniknąć przyspieszonego zużycia auta oraz mandatów. Z pomocą SafeFleet Portal można ustawić daty ważności stosownych dokumentów, które są wykupowane terminowo. Powiadomienia będą widoczne w aplikacji oraz mogą być wysłane przez e-mail.

Integracja z API

SafeFleet pozwala na integrację z innymi aplikacjami poprzez API. Dzięki temu można przekazywać dane o aktualnej pozycji auta oraz innych ważnych informacjach do wymagających tego programów.

Firmy rolnicze korzystające z SafeFleet

                    

Zapytaj o ofertę!