Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej

Czy chesz wiedzieć czy zaplanowane trasy zostały obłużone?
W jaki sposób dyspozytor komunikuje się z kierowcą ?
W jaki sposób ograniczasz zużycie paliwa?

Efektywność zarządzania flotą to często konieczność rozwiązywania nieoczekiwanych problemów pojawiających się na drodze, niezależnie od dziedziny użyteczności publicznej w której przedsiębiorstwo prowadzi swoją działalność: konserwacji, wywozu śmieci, odśnieżania, transportu publicznego czy prac interwencyjnych.

Komunikacja pomiędzy kierowcą i dyspozytorem, podział zadań lub pojazdów w podfloty, weryfikacja tras czy zużycia paliwa to tylko niektóre z aspektów które należy mieć pod kontrolą jeśli chce się z powodzeniem prowadzić działalność gospodarczą.

W jaki sposób SafeFleet może pomóc w zarządzaniu flotą?

Monitorowanie kierowców

Dwu kierunkowa komunikacja z kierowcą

 

SafeFleet zapewnia dwu kierunkową komunikację z kierowcą poprzez aplikację SafeChat. W ten sposób można przesyłać zadania lub wiadomości od biura w celu poinformowania o zmianach w trasie lub miejsca docelowego. Kierowca może odpowiedzieć bezpośrednio do dyspozytora za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na swoim smartphonie.

Monitorowanie zachowań kierowcy

 

Na zużycie paliwa bardzo duży wpływ ma technika jazdy kierowcy. Poprzez SafeFleet Portal możliwe jest czy kierowca prowadzi w sposób agresywny i możliwe jest zapobieganie tego typu zachowaniom co przekłada się na spadek zużycia paliwa.
Dzięki aplikacji SafeFleet można wychwycić gwałtowne przyśpieszania, hamowania, kolizje drogowe, przekroczenia prędkości lub postój na włączonym zapłonie.

Podróże prywatne

 

Brak rozgraniczenia pomiędzy różnymi rodzajami podróży może prowadzić do wysokich nakładów na paliwo dla pojazdów we flocie. Z pomocą SafeFleet możliwe jest stworzenie harmonogramu pracy bezpośrednio w programie lub można pozwolić kierowcy na samodzielne oznaczanie charakteru podróży jako służbowych bądź prywatnych. Funkcja Stref pozwala na dodatkową kontrolę obszaru po którym porusza się kierowca.

 

Autoryzacja kierowcy

 

Przy pomocy pastylki iButton, SafeFleet pozwala na ustanowienie którzy kierowcy mają prawo poruszać się wybranymi pojazdami lub maszynami oraz rozpoznawać który z nich w danym momencie prowadzi pojazd. Jest to niesłuchanie ważne w przypadku kiedy ten sam pojazd użytkuje wiele osób.

Monitorowanie pojazdów

Monitorowanie zużycia paliwa

 

Kradzież paliwa z baku jest źródłem nieprzewidzianych kosztów, które mogą zaburzyć zaplanowany budżet. SafeFleet pozwala na monitorowanie zużycia paliwa przy pomocy narzędzi zintegrowanych z aplikacją takich jak sondy paliwa, odczyt danych z FMS, import tankowań, czasu pracy silnika.

Podział na podfloty

Z SafeFleet, monitorowanie dużej floty staje się łatwiejsze. Aplikacja pozwala na szczegółowe monitorowanie pojazdów oraz tworzenie podflot według zasięgu geograficznego obsługiwanego przez dane pojazdy lub według działów do których należą w przedsiębiorstwie.

Planowanie i monitorowanie tras

SafeFleet Portal pozwala na tworzenie zdefiniowanych tras, które mogą być również wykorzystywane jako GeoStrefa w Regionach Zainteresowań. Raport dopasowania trasy prezentuje pełen obraz trasy przebytej przez pojazd. Wizytach w Punktach Zainteresowań (POI) jest raportem aktywności generowanym przez SafeFleet dzięki któremu możliwe jest czy zaplanowane wizyty w wyznaczonych miejscach się odbyły. Raport prezentuje datę wjazdu i czas trwania wizyty w punkcie.

Powiadomienia ze stref

Funkcja Stref jest przydatna w przedsiębiorstwach użyteczności publicznej do ustanowienia obszaru działania tak np. okolica czy rodzaje dróg. Po stworzeniu Strefy każde jej opuszczenie przez którykolwiek pojazd będzie skutkowało wiadomością tekstową przesyłaną do dyspozytora. Strefy pozwalają również na raportowanie aktywności wewnątrz strefy, czas jazdy, czas postoju, przejechany dystans, zdarzenia czy też podróże.

Czujnik otwarcia drzwi

SafeFleet zapewnia monitoring aktywności kierowcy pod kontem dozoru drzwi pojazdów z floty, od przedsiębiorstw komunikacyjnych po przedsiębiorstwa zajmujących się gospodarką odpadami. Przy pomocy czujnika SafeFleet pozwala zweryfikować czy drzwi zostały otwarte w każdym z punktów zainteresowań.

 

Integracja poprzez API

 

SafeFleet pozwala na integrację przy pomocy API z innymi aplikacjami używanymi w przedsiębiorstwie. Przesyłanie informacjami między aplikacjami jest czasem wykorzystywane do przesyłania aktualnej pozycji pojazdy do aplikacji zewnętrznej.

Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej korzystają z rozwiązań SafeFleet.

                 

            

Zapytaj o ofertę!