Ochrona

Czy jesteś w stanie skrócić czas interwencji ?
W jaki sposób dbasz o bezpieczeństwo swoich pojazdów?
Czy w prosty sposób jesteś w stanie zlokalizowac swoje pojazdy?

Czas potrzebny na dojazd do celu od miejsca otrzymania zlecenia jest niezwykle istotny w przedsiębiorstwach z branży ochrony. Szybki dojazd na miejsce gdzie jesteś potrzeby w celu zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa to podstawa dla osób dla których świadczysz swoje usługi.

Jeśli zarządzasz firmą ochroniarską specjalizującą się transportowaniu drogocennych towarów, brak systemu bezpieczeństwa pojazdów może spowodować większe trudności przy próbie podjęcia interwencji na wypadek kradzieży.

Jeśli rozmawiamy o przedsiębiorstwach specjalizujących się w projektowaniu systemów zabezpieczeń, konieczne jest śledzenie kilku działań jednocześnie, od instalacji i serwisowania systemów po doradztwo w terenie. W przypadku braku wdrożenia rozwiązań monitoringu, kontrolowanie kosztów oraz działań pracowników staję się o wiele trudniejsze.

Jak SafeFleet pomaga w zarządzaniu flotą?


Bezpieczeństwo transportu wartościowych towarów

Dla firmy ochroniarskiej specjalizującej się w transporcie wartościowych towarów, SafeFleet zapewnia bezpieczeństwo w przewozie towarów poprzez czujnik otwarcia drzwi oraz alarmy które są wzbudzane kiedy drzwi są otwarte bez autoryzacji.

W nagłych wypadkach, kierowca może użyć przycisku napadowego zainstalowanego w jego pobliżu, w celu wysłania alertu do biura i dyspozytora. Dyspozytor zostanie natychmiastowo poinformowany poprzez wiadomość tekstową, mailem lub bezpośrednio w oknie aplikacji aby móc podjąć odpowiednie działania w odpowiedniej lokalizacji.

SafeFleet oferuje pełną kontrolą nad wartościowymi towarami poprzez możliwość zdalnego unieruchomienia pojazdu w przypadku jego kradzieży. Z poziomu aplikacji możliwe jest włączanie i wyłączanie opcji blokady.

Zarządzenie działami korzystającymi z floty

 

Podział na podfloty

Z SafeFleet, monitorowanie pojazdów staje się jeszcze łatwiejsze ponieważ oferuje możliwość tworzenia podflot w zależności od obszaru działania kierowców bądź w zależności od działów w firmie (sprzedaż, wsparcie techniczne, transport towarów wartościowych).

 

Rozpoznawanie kierowcy

SafeFleet jest w stanie pomóc ustanowić zakres uprawnień dla każdego z kierowców do konkretnych pojazdów oraz rozpoznawać który z kierowców użytkuje pojazd przy pomocy pastylek iButton. Ta funkcjonalność jest z powodzeniem wykorzystywana w pojazdach służących do transportu wartościowych towarów ale również w przypadku kiedy jednym pojazdem kieruje więcej niż jeden kierowca

Profil ryzyka kierowcy

Wraz z SafeFleet możliwe jest stworzenie profilu jazdy dla każdego kierowcy, na podstawie funkcji służących do monitorowania zachowań kierowcy takich jak: gwałtowne przyśpieszanie bądź hamowanie, kolizje, przekroczenie limitu prędkości oraz postój na biegu jałowym.

Podróże prywatne

Wszelkie podróże odbyte po godzinach pracy lub wykraczające poza ustalony obszar działania mogą być wykrywane przy pomocy funkcji SafeFleet. Rozróżnienie pomiędzy podróżami prywatnymi i służbowymi może być wykonane bezpośrednio z aplikacji poprzez utworzenie harmonogramu pracy bądź można pozwolić kierowcy na oznaczanie charakteru każdej z odbytych podróży.

Dwu kierunkowa komunikacja

SafeChat zapewnia dwu kierunkową komunikację z kierowcą wraz z możliwością przesyłania mu zadań od dyspozytora.

Karta drogowa

Przy pomocy raportów automatycznie generowanych z aplikacji SafeFleet Portal, nigdy więcej karta przebiegu pojazdu nie będzie stanowić problemu. Jest ona generowana automatycznie zgodnie z metodologią prawną dla aplikacji nr 571/2013 prawa skarbowego.

Kontrola wydatków na paliwo

SafeFleet pozwala na monitorowanie zużycia paliwa na 4 sposoby: cyfrowe sondy paliwowe, odczyt danych z FMS pojazdu, na podstawie tankowań i oszacowanego zużycia paliwa. Wspólnie z innymi funkcjami aplikacji, możliwe jest rozróżnienie zużycia paliwa podczas podróży prywatnych i służbowych oraz ewentualne kradzieże paliwa.

Kontrola wydatków na paliwo

SafeFleet pozwala na monitorowanie zużycia paliwa na 4 sposoby: cyfrowe sondy paliwowe, odczyt danych z FMS pojazdu, na podstawie tankowań i oszacowanego zużycia paliwa. Wspólnie z innymi funkcjami aplikacji, możliwe jest rozróżnienie zużycia paliwa podczas podróży prywatnych i służbowych oraz ewentualne kradzieże paliwa.

Przedsiębiorstwa z branży ochrony i zabezpieczeń korzystające z rozwiązań SafeFleet

          
           

Zapytaj o ofertę!