Leasing i wynajem pojazdów

Czy Twoi klienci przestrzegają ustalonych obszarów poruszania się?
Czy kontrolujesz przyśpieszone zużycie pojazdów ?
Czy Twoje metody obniżania kosztów są efektywne ?

Jako zarządca floty wypożyczalni samochodów jesteś odpowiedzialny za wiele czynników które mają wpływ na jakość świadczonych usług. Rynek leasingu posiada dużą konkurencję a Ty potrzebujesz wydajnych narzędzi do zarządzania flotą i kontroli ich poziomu zużycia.

Lepszy monitoring pojazdów może prowadzić do obniżenia ryzyka związanego z posiadaniem floty. Wartość rezydualna pojazdu jest ściśle związana ze sposobem jego użytkowania i wynika głównie z sposobu jazdy użytkownika.

W jaki sposób SafeFleet może pomóc w zarządzaniu flotą?

 

Monitorowanie pojazdów użytkowanych przez różnych kierowców

 

Współdzielenie pojazdów jest funkcjonalnością aplikacji SafeFleet Portal dla firm w których pojazdy wykorzystywane są przez różnych kierowców. Dzięki tej funkcji, pojazdy mogą być rezerwowane bezpośrednio w aplikacji. W ten sposób kierowcy mogą sprawdzać czas na jaki konkretny pojazd jest użytkowany przez innego pracownika oraz kiedy będzie on dostępny do użytku.

Aktualna pozycja pojazdu i wysyłanie jej na zewnątrz

Przy pomocy aktualnej pozycji, każdy z pojazdów może być wizualizowany w czasie rzeczywistym na mapie. Funkcja pozwala również sprawdzenie ostatnich aktywności pojazdu w wyznaczonym czasie.
Prezentowanie pozycji pojazdu osobom trzecim jest możliwe dzięki funkcji linków zewnętrznych generowanych bezpośrednio z aplikacji SafeFleet Portal. Jest to najszybszy i najprostszy sposób prezentacji trasy pojazdu.

 

Alarmy ze stref

 

Funkcja Stref jest wykorzystywana przez wypożyczalnie samochodów w celu określenia obszaru użytkowania pojazdu na przykład granice kraju. Po jednorazowym stworzeniu Strefy, każe opuszczenie obszaru skutkuje przesłaniem informacji tekstowej do administratora floty.

 

Bezpieczeństwo pojazdów

 

SafeFleet pozwala na zdalne zablokowanie pojazdu w przypadku kradzieży. Poprzez SafeFleet Portal możliwe jest zarówno włączanie jak i wyłączanie blokady pojazdu, dzięki czemu administrator ma pełną kontrolę nad pojazdem.

Ważności dokumentów i przeglądów technicznych

 

Kiedy posiadasz pojazd w leasingu istotnym jest aby wykonywać okresowych serwisów w celu uniknięcia uszkodzenia pojazdu oraz ewentualnych kar. Przy pomocy SafeFleet, pamiętanie o ważności dokumentów staje się to o wiele łatwiejsze. Automatycznie otrzymujesz powiadomienia dla każdego z pojazdów o kończącym się przeglądzie technicznym czy obowiązkowym ubezpieczeniu komunikacyjnym, jesteś również ostrzegany o zbliżających się innych ważnych terminach.

Monitorowanie zachowań kierowców

 

Dzięki SafeFleet Portal możesz sprawdzić czy kierowca prowadzi w sposób agresywny, który wpływa na przyśpieszone zużycie pojazdu. Możesz wprowadzić dopłaty dla klientów posiadających agresywny styl jazdy w oparciu o szczegółowy raport generowny automatycznie z aplikacji. Możesz również wprowadzić dopłaty dla klientów poruszających się poza uzgodnionym obszarem.

 

 

Kontrola przebiegu pojazdu

 

Z pomocą SafeFleet jest możliwe zliczanie kilometrów przejechanych przez użytkownika który ma ustalone limity przebiegów. W raporcie przejechany dystans, generowanego z aplikacji, możesz sprawdzić czy klient wynajmujący pojazd z Twojej floty przestrzegał limitów przebiegu ustalonych w kontrakcie.

 

 

Zmiejszenie kosztów zużycia paliwa

 

SafeFleet pozwala również na monitorowanie zużycia paliwa, dzięki zintegrowanym narzędziom do kontroli: poprzez import tankowań, cyfrowe sondy paliwowe, odczyt danych z FMS oraz szacunkowemu zużyciu paliwa. Na podstawie danych generowanych z aplikacji, możliwe jest podjęcie odpowiednich kroków w celu zmniejszenia kosztów zużycia paliwa.

Przedsiębiorstwa branży Leasingowej oraz Wynajmu pojazdów korzystające z rozwiązań SafeFleet

                

          

„Portal ma bardzo dobrą strukturę, jest łatwy w obsłudze, pracuje dobrze i posiada wszystko to czego potrzebujemy jako firma leasingowa. Polecamy usługi SafeFleet naszym klientom. A po zakończeniu leasingu,zawsze zachęcamy do wykupienia dostępu do SafeFleet Portal i korzystania z możliwości sprzętu który jest już zainstalowany w ich pojeździe. Nie mają oni żadnych dodatkowych kosztów, płacą jedynie za subskrypcję.“

Cristian Tale

Kierownik Logistyki, TBI Leasing

Zapytaj o ofertę!