Budownictwo

Jak zarządzasz pojazdami na kilku placach budowy?
Utrzymujesz pod kontrolą zużycie paliwa?
Kierowcy narzekają na powierzone obowiązki?

Na rynku budowlanym pojazdy i maszyny zaangażowane są w różne operacje. Śledzenie kosztów operacyjnych i kontrola maszyn jest trudna, zwłaszcza, gdy pracują na kilku placach budowy.

Trudnością może być kontrolowanie kosztów paliwa, jeżeli nie znamy dokładnej ilości godzin spędzonych na drodze oraz aktualnego czasu pracy na budowie z włączonym silnikiem. Ponieważ na miejscu nie ma kontroli, kradzieże paliwa oraz nadmierny czas włączenia zapłonu mogą wystąpić. Powoduje to nadmierne koszty dla zarządzanej floty.

Ponieważ nie ma jasnego obrazu, jak pracuje flota, ciężko określić, czy właściwa osoba obsługuje daną maszynę, zgodnie z założonym planem. Nadużycia mogą zwiększyć koszty i także zmniejszyć wydajność.

Jak SafeFleet pomaga w zarządzaniu flotą?

Pomiar zużycia paliwa

Firmy budowlane mogą ponosić duże koszty związane ze zużyciem paliwa związane zarówno z jazdą na placu budowy, jak i przy pracy stacjonarnej z włączonym silnikiem. Ważnym czynnikiem mogą być też kradzieże i nadużycia związane z nieprawnym użyciem pojazdu.

Z pomocą SafeFleet, można kontrolować jak paliwo jest zużywane i wyeliminować potencjalne kradzieże. W łatwy sprawdzamy jazdy w i poza godzinami pracy.

Monitoring pojazdów i maszyn

Z pomocą urządzeń i aplikacji SafeFleet, łatwo można monitorować poruszanie się i aktywność maszyn. Sprawdzić aktualną pozycję na mapie, ostatnią aktywność pojazdu, postoje i przebyte podróże.

Monitoring maszyn na budowie

Dzięki funkcji Geofencing, SafeFleet pozwala eliminować wyjazdy poza plac budowy, poprzez alarmowanie e-mailemlub SMS o przekroczeniu ustalonej granicy.

Aktywność na placu budowy może być monitorowana przez czujniki zamontowane w wywrotkach, które będą monitorować liczbę załadunków i rozładunków.

Z pomocą systemu identyfikacji iButton, można identyfikować osobę prowadzącą w danejchwili maszynę lub pojazd.

Firmy budowlane korzystające z SafeFleet

                                 

Zapytaj o ofertę!